Darmowa dostawa od 80,00 zł

Ile kosztuje wymiana zbitego ekranu telefonu?

2023-01-13
Ile kosztuje wymiana zbitego ekranu telefonu?

Od lat producenci telefonów dbają o to, aby wyposażać swoje wyroby w mocne i wytrzymałe ekrany. Niestety, nawet najlepszej klasy wyświetlacze zazwyczaj nie mają szans z upadkiem z wysokości na podłogę lub beton. Co poradzić na zbity ekran? Wymiana wyświetlacza to polecane rozwiązanie. Sprawdź, ile kosztuje ta usługa.

Koszt zbitego ekranu telefonu

Mimo że wyświetlacze do smartfonów są coraz wytrzymalsze, to nie są niezniszczalne. Rozbity ekran to jedna z najpowszechniejszych usterek dotykających telefony komórkowe. Jeśli Twoim problemem jest zbity ekran, wymiana szybki wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. To najbardziej opłacalna opcja, zwłaszcza w przypadku drogich smartfonów. Wymiana wyświetlacza kosztuje zwykle znacznie mniej niż nowy telefon.

Przy dużo tańszych modelach warto się jednak zastanowić nad sensem takiej inwestycji. Niekiedy w przypadku wymiany wyświetlacza koszt może być porównywalny z tym, jaki zapłacisz za nowe urządzenie. Oczywiście nie jest to regułą i dlatego każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie. Cena usługi zależy od kilku czynników, w tym zwłaszcza modelu smartfona, wielkości i budowy szybki oraz dostępności tego elementu.

Ile zatem zapłacisz za zbity ekran? Wymiana wyświetlacza to zwykle wydatek rzędu od 150 do 400 złotych. Zazwyczaj podmiana pękniętej szybki na całą w starszych telefonach jest tańsza niż w nowych. Zdarzają się natomiast takie modele smartfonów, których części zamienne niełatwo jest sprowadzić do serwisu, co automatycznie zwiększa cenę naprawy.

Czy wymiany uszkodzonego wyświetlacza w telefonie można dokonać samodzielnie?

Gdy zastanawiasz się, jak uratować zalany telefon albo wymienić w nim baterię, warto skorzystać z fachowej pomocy serwisu smartfonów. Nie zawsze usługi serwisowe są jednak konieczne, ponieważ wiele napraw możesz przeprowadzić samodzielnie. Jedną z nich jest właśnie wymiana szybki do telefonów. Pamiętaj jednak, że możliwość samodzielnej wymiany nie dotyczy wszystkich urządzeń. Niektórych modeli nie da się naprawić bez odesłania ich do serwisu producenta.

Weź też pod uwagę, że domowa wymiana wyświetlacza w smartfonie nie jest łatwa. Wymaga staranności, precyzji i pewności ruchów. Czasem wystarczy chwila nieuwagi i mocniejsze szarpnięcie, aby kompletnie zepsuć rozbity telefon. Podczas pracy bądź zatem skrupulatny i bardzo ostrożny.

Wiesz już, ile wymiana wyświetlacza kosztuje w profesjonalnym serwisie, a także czy możesz jej dokonać samodzielnie. Nie zapominaj też o zabezpieczeniu telefonu solidnym pokrowcem i szkłem na wyświetlaczu. Szkło hartowane vs folia ochronna – co lepiej chroni ekran? Dowiedz się z naszego kolejnego artykułu.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 42267 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-29
Pomyliłem model telefonu. Obsługa bez problemu podpowiedziała co zrobić. Szybkość dostarczenia przesyłki bez zarzytu
2024-05-29
Jest okej.
pixel