Darmowa dostawa od 80,00 zł

Obowiązek rejestracji kart SIM - kompletny poradnik

2016-09-06
Obowiązek rejestracji kart SIM - kompletny poradnik

Obowiązek rejestracji kart SIM - kompletny poradnik

Do tej pory karty SIM dostępne były na każdym rogu - w kioskach, na poczcie, w dużych i małych sklepach. Jednak od 01 lutego 2017 ma się to definitywnie zmienić. Do tego czasu wszystkie karty nowe jak i aktualnie używane, powinny zostać zarejestrowane. Co to oznacza w praktyce? Jak się przygotować do rejestracji karty SIM i co najważniejsze - którego operatora wybrać?

KWESTIE PRAWNE

Do 1 lutego 2017 wszystkie karty SIM muszą zostać zarejestrowane. Jest to obowiązek , stworzony w związku z ustawą antyterrorystyczną, która - rzekomo - ma utrudnić terrorystom wykorzystywanie niezarejestrowanych kart sim do komunikacji. Prawo nakłada na każdego posiadacza karty SIM obowiązek zarejestrowania numeru, poprzez podanie sprzedawcy swojego imienia i nazwiska, oraz numeru PESEL, oraz przedstawienie dokumentu potwierdzającego nasze dane osobowe. Warto zaznaczyć, że wszystkie numery niezarejestrowane, po tej dacie zostaną wyłączone, a wszelkie zgromadzone na nich środki zostaną usunięte. Dodatkowo, jedna osoba może zarejestrować maksymalnie 20 numerów, a właściciel działalności gospodarczej - maksymalnie 100.

JAK I GDZIE REJESTROWAĆ KARTY SIM?

Karty SIM można rejestrować u każdego z operatorów, zarówno w punktach stacjonarnych jak i przez internet - rejestracja jest darmowa. W punktach stacjonarnych będzie można przeprowadzić rejestrację, najlepiej sprawdzić lokalizację punktów swojego operatora - dane dostępne są na stronach internetowych. Przez internet można potwierdzić swoją tożsamość poprzez zalogowanie się do usługi bankowości online (instytucja poświadczy prawdziwość danych osobowych, użytych przy zakładaniu konta), przy pomocy podpisu elektronicznego lub bezpośrednio u operatora, jeśli dane abonenta zostały zweryfikowane przy okazji korzystania z innej usługi.
Dodatkowo, najwięksi operatorzy połączyli siły z kioskami, sklepami z elektroniką oraz innymi punktami usługowymi, aby móc zaoferować jak najwięcej punktów rejestracji kart SIM swoim klientom. Wszelkie informacje znajdziecie na stronach operatorów.

U KOGO WARTO ZAREJESTROWAĆ?

Ponieważ obowiązek rejestracji został nałożony zarówno na istniejące karty SIM jak i wszelkie nowo kupione, operatorzy prześcigają się w oferowanych bonusach dla klientów chcących zarejestrować swoje numery właśnie u nich. Poniżej prezentujemy kilka najciekawszych ofert od wiodących operatorów.

ORANGE:

Przy rejestracji otrzymamy 1000 minut na rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych w kraju, oraz 10GB internetu.

PLAY:

Przy rejestracji otrzymamy doładowanie w wysokości 100 zł oraz 10GB internetu, a nasze konto będzie ważne przez rok. Dodatkowo, Play przgotował bonusy związane z długością stażu w Play.

PLUS:

Przy rejestracji otrzymamy doładowanie w wysokości 500 zł oraz 50GB internetu, a nasze konto będzie ważne przez rok.


T-MOBILE:

Przy rejestracji otrzymamy nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych w kraju, a także pakiet internetowy o wielkości 10GB. T-mobile przewiduje kolejne bonusy internetowe, w zamian za regularne doładowania konta - 10GB miesięcznie, za doładowanie minimalną kwotą miesięczną.Więcej informacji i pełne zestawienie korzyści płynących z rejestracji u konkretnych operatorów można znaleźć na specjalnie przygotowanej do tego stronie: http://www.rejestrujnumer.pl/bonusy/

PODSUMOWANIE

Do końca stycznia 2017 roku wszystkie numery telefonów powinny zostać zarejestrowane. Można to zrobić zarówno przez internet jak i w punktach stacjonarnych operatorów. Niezarejestrowane numery zostaną wyłączone, a wszelkie zgromadzone na nich środki - usunięte. Warto więc zainteresować się tematem już dzisiaj i wybrać operatora, który daje nam najkorzystniejsze warunki rejestracji numeru.
zdjęcia: Spider's web, strony operatorów: Play, Plus, T-mobile, Orange.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2016
Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 41960 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-19
Super
2024-05-19
Wszystko ok
pixel