Darmowa dostawa od 80,00 zł

Nadchodzi rewolucja- Smartphony z Androidem Go!

2018-03-22
Nadchodzi rewolucja- Smartphony z Androidem Go!
Android to jeden z najpopularniejszych systemów obsługujących smarpthony na świecie. Jednak tak samo jak wszystkie inne ma jedną zasadniczą wadę – potrzebuje odpowiedniej jakości sprzętu do działania. W efekcie niskiej jakości, tanie smartphony mają spory problem z obsługą nawet najbardziej podstawowych aplikacji.


Nie każdego stać na nowość

Smartphony do tanich nie należą. Wydatek rzędu tysiąca lub kilku tysięcy złotych na nowy model w dalszym ciągu jest bardzo dotkliwie odczuwalne w domowym budżecie. Rozwiązaniem jest inicjatywa suportowana przez Google – Android Go! Inicjatywa motywowana jest zapewnieniem dostępu do Internetu użytkownikom z krajów gorzej rozwiniętych gospodarczo – jak np. Brazylia, gdzie kupienie wydajnego smartphona jest dla przeciętnego człowieka zwyczajnie niemożliwe. Android Go ma działać wydajnie na telefonach, które posiadają mniej niż 1 GB ramu. Biorąc pod uwagę, że obecnie przeciętnej jakości smartphone posiada minimum 2 GB pamięci operacyjnej jest to duży skok naprzód.


Jak to wygląda w Polsce?

Ostatnio w sieciach typu Lidl czy Biedronka można coraz częściej zobaczyć do kupienia smartphony w promocyjnych cenach. Te budżetowe rozwiązania mają stanowić zarówno dobre docelowe rozwiązanie dla użytkowników telefonów (jako nowy aparat) oraz wydajny zamiennik np. na wypadek awarii. Jednak obecnie wydajność tego rodzaju modeli bardzo kuleje w porównaniu do droższych odpowiedników – winny jest system. Fakt na budżetowych opcjach da się przeglądać Internet oraz używać niektórych aplikacji, jednak starsi użytkownicy mają nieodparte wrażenie, że korzystają na powrót z modemu (w słuchawce brakuje tylko dźwiękowego wybierania). Android Go to rewolucja nie tylko dla krajów, gdzie zakup smartphona to inwestycja na lata. Gdy (bo to tylko kwestia czasu) system zostanie na stałe wprowadzony, to producenci smartphonów będą musieli dopasować się do bardzo szybko zmieniającej się rzeczywistości. Bardzo prawdopodobnym jest, że ceny modeli, które obecnie kosztują po kilka tysięcy złotych drastycznie spadną. Jak będzie czas pokaże. Jednak faktem pozostaje, że technologiczna oraz konsumencka rewolucja jest już widoczna na horyzoncie. Niedługo odbędą się międzynarodowe targi technologiczne Mobile World Congress, gdzie Samsung między innymi potwierdzi plotki na temat Galaxy 9 – w jej trakcie z pewnością wypłyną nowe postanowienia względem Android Go.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 42267 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-29
Polecam
2024-05-29
Pomyliłem model telefonu. Obsługa bez problemu podpowiedziała co zrobić. Szybkość dostarczenia przesyłki bez zarzytu
pixel