Darmowa dostawa od 80,00 zł

Ładowarki z Qualcomm Quick Charger od Aukey

2018-04-16
Ładowarki z Qualcomm Quick Charger od Aukey
Dawniejsze smartphony mimo swojej funkcjonalności posiadały jeden zasadniczy mankament – długo się ładowały. W efekcie niejednokrotnie trzeba było wpisywać ładowanie telefonu w swój grafik, a jak wiadomo plany są dobre tylko do momentu, gdy nie zacznie się ich realizować. Gdy musimy nagle wyjść, a na telefonie zostało 10% baterii, a powerbank jest wyładowany lub zwyczajnie go nie mamy to pojawia się spory problem.


Producenci wprowadzają opcję Quick Charge

Obecne smartphony w większości przypadków mają w standardzie opcję Quick Charge – szybkie ładowanie pozwala naładować telefon do 70 i więcej procent w czasie 30 minut. Trzeba mieć jednak do tego specjalną ładowarkę. Gdy kupujemy telefon np. Asusa Zen Phone ładowarka z pudełka obsługuje opcję szybkiego ładowania. Jednak, gdy podłączy się telefon do zwykłego kabla z końcówką mikro na telefonie zamiast 30 minut do pełnego naładowania pojawi się komunikat 3 – 4 godziny. Kupując nowy telefon lub uzupełniając akcesoria do starego modelu warto dokupić zamienne ładowarki oraz kable, dzięki którym naładowanie telefonu odbędzie się szybko, a my nie będziemy uzależnieni od położenia najbliższego gniazdka.


Czy jest to drogie?

Nie. Cena ładowarki typu Quick Charge to wydatek rzędu 50 – 100 zł. Nie warto robić krótkofalowych oszczędności, ponieważ raczej prędzej niż później zdarzy się, że telefon rozładuje się w najmniej odpowiednim momencie, a my będziemy musieli zmieniać plany, ponieważ ciągle będzie się ładować.


Czy to się opłaca?

Jak najbardziej, szczególnie jeśli wyposażymy się w ładowarki zarówno do domu, samochodu, jak i kabel do pracy. W ten sposób będziemy mieć zawsze pewność, że telefon będzie można szybko naładować oszczędzając sobie sytuacji zerkania co chwila na wskaźnik baterii. Na rynku istnieje wiele opcji do zakupu, my wybraliśmy 3, które powinny wpisać się w oczekiwania oraz budżet nowoczesnego użytkownika:
- AUKEY PA-T13 Ładowarka sieciowa 34.5W 6A 2xUSB A Quick Charge 3.0 + Kabel microUSB
- AUKEY CB-D16 Black Nylon Ultraszybki Kabel Quick Charge USB - Lightning MFi 1.2m

Smartphony niestety szybko zużywają energię. Czasy gdy telefon ładowało się raz w tygodniu już dawno minęły. Raczej nie wrócą, jednak konieczność trzymania telefonu „na smyczy” można znacznie ograniczyć. Ładowarki typy Quick Charge to niezbędnik, w który każdy użytkownik powinien jak najszybciej się wyposażyć.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 41960 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-19
Super. Bardzo szybka dostawa.
2024-05-19
Super
pixel