Darmowa dostawa od 80,00 zł

Ładowarki fast charge. Pełna bateria w dwa razy krótszym czasie

2022-11-14
Ładowarki fast charge. Pełna bateria w dwa razy krótszym czasie

Funkcja szybkiego ładowania staje się powoli standardem w nowoczesnych telefonach. Obecnie jest zarezerwowana dla modeli ze średniej i wysokiej półki cenowej, ale można się spodziewać, że z czasem stanie się bardziej dostępna. Powszechnie można natomiast zakupić ładowarki z funkcją fast charge. Czym charakteryzuje się ta technologia? Jakie są inne sposoby na przyspieszenie ładowania smartfona? Na te i podobne pytania odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Jak przyspieszyć ładowanie telefonu? Praktyczne porady

Czy doświadczyłeś sytuacji, gdy w pośpiechu zbierasz się do wyjścia z domu, chwytasz telefon i okazuje się, że jego bateria jest na bardzo niskim poziomie? To kłopot, który może pokrzyżować Twoje plany, zwłaszcza gdy nie masz pod ręką powerbanka. Na szczęście istnieją sposoby na szybkie ładowanie telefonu.

  • Nie korzystaj ze smartfona podczas ładowania - po podłączeniu telefonu do ładowarki sieciowej, nie używaj go. Podczas ładowania najlepiej zostaw smartfon w spokoju. Nie obciążaj baterii korzystaniem z aplikacji, internetu czy SMS-ów, dzięki czemu zapewnisz jej szybsze ładowanie. Nie zaleca się nawet częstego zaglądania w celu sprawdzenia postępu ładowania akumulatora.
  • Zamknij aplikacje w tle - Ważne jest też, aby sam telefon jak najmniej korzystał z baterii podczas ładowania. W tym celu wyłącz wszystkie aplikacje działające w tle. Zużywają one energię w różnym stopniu, dlatego warto je zamknąć, aby przyspieszyć ładowanie. Zaleca się też wyłączenie wszystkich zbędnych w danym momencie funkcji, takich jak Bluetooth, NFC, GPS albo dostęp do lokalizacji. Generują one niepotrzebne straty energii, a ich wyłączenie wpływa korzystanie na szybkość ładowania baterii.
  • Włącz tryb samolotowy - polecanym sposobem na skrócenie czasu ładowania telefonu jest też włączenie trybu samolotowego. Funkcja ta odcina urządzenie od sieci. W ten sposób zmniejsza zużycie energii, co przekłada się na przyspieszenie uzupełnienia jej poziomu.
  • Wyłącz telefon jeśli w danym czasie nie potrzebujesz żadnych funkcji smartfona, np. zegarka, to możesz wyłączyć telefon. Dzięki temu zyskasz pewność, że zupełnie nic nie spowolni ładowania Twojego telefonu. Alternatywą dla tego rozwiązania jest tryb oszczędzania baterii.

Technologia fast charge

Istnieje jeszcze jedna, najskuteczniejsza metoda zwiększająca prędkość ładowania smartfona – wysokiej jakości ładowarki indukcyjne i przewodowe. Jeśli chcesz szybko uzupełnić poziom akumulatora w telefonie, przyda Ci się ładowarka fast charge. To sprzęt wspierający technologię szybkiego ładowania. Za powstanie technologii fast charge odpowiada firma Qualcomm, która wprowadziła na rynek urządzenia z funkcją Quick Charge. Polega ona na zwiększeniu napięcia prądu dostarczanego do baterii. Dzięki temu ładowanie przebiega znacznie szybciej niż w przypadku standardowych urządzeń.

Do czasu wprowadzenia na rynek standardu Quick Charge ładowanie przez porty USB było ograniczone ze względu na to, że ich zadaniem miało być przede wszystkim przesyłanie danych. Sytuacja zmieniła się, gdy na rynek trafił standard Quick Charge 1.0, umożliwiający ładowanie o napięciu 5 V i natężeniu 2 A, czyli o parametrach dwa razy lepszych niż w standardowych portach. Od tego czasu technologia szybkiego ładowania jest stale rozwijana.

W ślad za marką Qualcomm poszli też inni producenci, którzy stworzyli własne technologie szybkiego ładowania. Obecnie coraz więcej modeli smartfonów jest wyposażonych w tę funkcję. Dzięki niej możliwe jest naładowanie baterii w niecałą godzinę. Aby jednak było to możliwe, potrzebna jest odpowiednia ładowarka, która dostarcza prąd o odpowiednich parametrach i wspiera technologię szybkiego ładowania. W takim przypadku przyda Ci się więc ładowarka Fast Charge Xiaomi, Fast Charge Apple, Huawei Super Charge, Motorola TurboPower, Qualcomm Quick Charge, Adaptive Fast Charge Samsung w inne, w zależności od tego, jaką technologię posiada Twój smartfon.

Ładowarka fast charge maksymalnie skraca czas potrzebny do naładowania baterii. Na przykład, technologia Qualcomm Quick Charge 3.0 pozwala ładować urządzenia aż czterokrotnie szybciej niż standardowe ładowarki sieciowe. Niemal pełen akumulator w wyjątkowo krótkim czasie – to najważniejsza zaleta fast charge. W ile bateria do pełna zostanie naładowana? Technologia Qualcomm 3.0 pozwala naładować 80% akumulatora w zaledwie 35 minut. W niecałe trzy kwadranse otrzymasz zatem w pełni naładowaną baterię.

Czy szybkie ładowanie szkodzi baterii?

Szybka ładowarka do telefonu zwiększa napięcie podczas ładowania, a w efekcie podnosi temperaturę urządzenia. Nie oznacza to jednak żadnej szkody dla telefonu. Producenci świetnie opracowali technologię fast charge. Dzięki zamontowaniu w urządzeniach dysponujących tą technologią specjalnych czujników bateria jest dobrze chroniona przed przegrzaniem. W przypadku niebezpiecznego wzrostu temperatury ładowarka fast charge po prostu odcina zasilanie.

Wiesz już, że technologia szybkiego ładowania jest bezpieczna, wygodna i przede wszystkim efektywna. Ładowarka fast charge Samsung, Apple, a może Huawei? Wybierz model dla siebie i ciesz się szybko naładowanym, gotowym do pracy smartfonem.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 41960 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-19
Super. Bardzo szybka dostawa.
2024-05-19
Szybka dostawa. Zgodnie z opisem.
pixel