Darmowa dostawa od 80,00 zł

Który kolor etui na telefon pasuje do… Twojej osobowości?

2023-01-24
Który kolor etui na telefon pasuje do… Twojej osobowości?

Czy wiesz, że barwa etui na smartfona wyraża nie tylko Twój gust, ale i osobowość? Według psychologii kolorów każda barwa ma konkretne znaczenie, a wybór pokrowca w określonym odcieniu jest tylko pozornie przypadkowy. Dowiedz się, jaki kolor etui do telefonu pasuje do Twojej osobowości.

Kolor a osobowość – istnieje silne powiązanie

Może się wydawać, że znaczenie kolorów to nieistotna kwestia, a barwy muszą się po prostu podobać. W rzeczywistości jednak odcień, po który sięgasz, określa Twoje tęsknoty, nastrój, a nawet głęboko skrywane potrzeby psychiczne oraz problemy. Każdy kolor coś wyraża, odzwierciedla charakter, stan ducha oraz emocje i uczucia ukryte w głębinach podświadomości.

Znaczeniem poszczególnych barw zajmuje się psychologia kolorów. Co ciekawe, jest ona uniwersalna i niezależna od pochodzenia kulturowego osoby, na którą dana barwa oddziałuje. Wiedza na temat znaczeń barw jest powszechnie wykorzystywana np. w neuromarketingu. Dzięki niej można budować określony wizerunek marki. Wiedząc, w jaki sposób konsument reaguje na określone bodźce kolorystyczne, można nawet zwiększać sprzedaż i zainteresowanie danym produktem.

Psychologia kolorów pozwala jednak przede wszystkim dowiedzieć się więcej na temat samego siebie. Z pewnością jesteś w stanie wymienić jedną lub kilka ulubionych barw. Spójrz zresztą wokół siebie – zapewne w Twoim otoczeniu dominują konkretne barwy. Dlaczego to właśnie te kolory?

Okazuje się, że pomiędzy kolorem a osobowością istnieje silne powiązanie. Naukowcy wielokrotnie prowadzili badania służące określeniu wpływu danej barwy na ludzką psychikę i emocje. Odkryli, że konkretne odcienie są w stanie m.in. stymulować umysł, wywołać stan relaksu, poprawić jakość snu, a nawet skłonić do zakupu konkretnego towaru w sklepie. Psychologia kolorów pozwala też z dużym prawdopodobieństwem określić charakter osoby, która lubi dany odcień.

Jakim kolorem jest Twoja osobowość?

Każda barwa w pewien określony sposób wpływa na uczucia i emocje oraz wiele mówi o charakterze preferującej ją osoby. Jaki związek mają konkretne odcienie z osobowością? Zobacz, jak znaczenie kolorów pozwoli Ci lepiej poznać samego siebie.

Kolor czerwony

Czerwień to intensywna barwa, kojarząca się z optymizmem i aktywnością. Jej wybór cechuje przede wszystkim ludzi o silnym charakterze, otwartych, odważnych i energicznych, a przy tym z wyraźną skłonnością do rywalizacji (zwłaszcza w pracy) i nieco impulsywnych.

Kolor żółty

Akcesoria do telefonów w kolorze żółtym są chętnie wybierane przez osoby twórcze i optymistycznie nastawione do życia. Miłośnicy żółtych gadżetów mają zazwyczaj bujną wyobraźnię, ale jednocześnie cechują się też wysokim stopniem racjonalności i praktyczności. Bywają bardzo wymagający względem innych, a także samych siebie. Potrafią dobrze kontrolować swoje emocje.

Kolor pomarańczowy

Jeśli preferujesz kolorowe etui w odcieniu pomarańczowym, zapewne jesteś osobą niezwykle towarzyską i otwartą. Lubisz otaczać się ludźmi i angażować w projekty, które dają Ci poczucie bycia w centrum wydarzeń. Jednocześnie nie jesteś impulsywny, twardo stąpasz po ziemi, zachowujesz powagę i równowagę ducha.

Kolor niebieski

Pomysłowe etui na telefon w niebieskim kolorze jest często wybierane przez osoby ceniące sobie równowagę i wewnętrzny spokój. Ludzie preferujący takie pokrowce zazwyczaj szukają spokoju i wyciszenia. Lubią żyć zgodnie z własnymi przekonaniami. To bardzo silne, a jednocześnie zrównoważone osobowości, dla których uczciwość i śmiałe dążenie do wyznaczonego celu są bardzo ważne.

Kolor zielony

Jeżeli Twoje kolorowe etui na telefon jest zielone, to z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że jesteś osobą towarzyską i szukającą kontaktu z innymi. Ważne jest dla Ciebie poczucie bezpieczeństwa oraz bliskość z ukochanymi ludźmi. Masz pozytywne nastawienie do świata. Myślisz optymistycznie. Lubisz być doceniany za swoje działania i wysiłki.

Kolor brązowy

Osoby preferujące etui w kolorze brązowym twardo i pewnie stąpają po ziemi. Jednocześnie są wrażliwe i uczuciowe, a do pełni szczęścia zwykle wystarcza im bliskość ważnych, ukochanych osób.

Kolor purpurowy

Miłośnicy purpurowych gadżetów do telefonu są najczęściej delikatni i wrażliwi. Lubią angażować się w działalność charytatywną. Są otwarte na pomoc i chętnie opiekują się innymi. Zwykle szukają wewnętrznego spokoju.

Wpływ kolorów na nastrój

Wiesz już, jaki kolor etui do telefonu najchętniej wybierają optymiści, osoby ceniące sobie spokój i kontakty z ludźmi czy też twardo stąpające po ziemi. Różne barwy mogą też wpływać odmiennie na samopoczucie. Na przykład, odcienie niebieskiego i zieleni poprawiają nastrój, wyciszają i uspokajają. Zaopatrz się zatem w zielone lub niebieskie etui na smartfona, a wystarczy jedno dłuższe spojrzenie na pokrowiec, aby nieco się zrelaksować.

Ciepłe kolory, takie jak żółty i pomarańczowy, dodają pozytywnej energii i siły do działania. Równie pobudzająco działa czerwień. Kolor ten pobudza fizjologicznie – sprawia, że serce nieco szybciej bije, a ciśnienie krwi się podnosi. Dodaje motywacji i zwiększa determinację.

Pomysłowe etui na telefon w wybranym kolorze nie tylko zabezpieczy sprzęt przed uszkodzeniami, ale również wyrazi Twoją osobowość. Ta efektowna ozdoba może też działać w określony sposób na Twój nastrój. W naszej ofercie znajdziesz ogromny wybór pokrowców w różnych kolorach i odcieniach. Mnogość barw, wzorów i motywów pozwoli Ci wybrać futerał najlepiej dopasowany do Twojego charakteru i samopoczucia.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023

Polecane

Etui 3D KOT do iPhone 11, Pink

Etui 3D KOT do iPhone 11, Pink

35,00 zł brutto/1szt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 43721 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-13
Wszystko ok
2024-07-13
Błyskawiczna dostawa
pixel