Darmowa dostawa od 80,00 zł

Jak namierzyć zgubiony telefon?

2022-09-30
Jak namierzyć zgubiony telefon?

Utrata telefonu to przykra sytuacja, która może przydarzyć się każdemu. Na szczęście lokalizowanie smartfona, który gdzieś się zapodział, nie jest trudne. Przeczytaj nasz poradnik i sprawdź, jak namierzyć zgubiony telefon oraz co zrobić, gdy urządzenie zostało skradzione.

Czy można namierzyć każdy telefon?

Nowoczesne technologie pozwalają na namierzenie niemal każdego telefonu – nawet tego, który nie ma włożonej karty SIM. Dostęp do tego typu rozwiązań miały kiedyś tylko organy ścigania i operatorzy. Dziś zlokalizowanie zgubionego czy skradzionego urządzenia nie stanowi problemu nawet dla laika. Jak namierzyć telefon? Co zrobić, gdy urządzenie zostało skradzione? Na te i inne pytania odpowiadamy w dalszej części naszego poradnika.

Jak za darmo namierzyć zgubiony telefon?

Systemy operacyjne, stosowane w nowoczesnych smartfonach, pozwalają na łatwe namierzanie telefonu. Google w ramach konta klienta, udostępnia bezpłatną usługę, pozwalającą zlokalizować zgubione lub skradzione urządzenie działające w oparciu o system Android. Aby to zrobić, wystarczy zalogować się na swój profil, przejść do zakładki „bezpieczeństwo”, a następnie wybrać kategorię „Twoje urządzenia”. Znajdziesz tam informacje na temat komputerów, tabletów i telefonów, które są powiązane z Twoim kontem. Jak natomiast zlokalizować zgubiony smartfon? Wystarczy kliknąć przycisk „znajdź urządzenie”, a następnie wybrać jedną z dostępnych opcji: odtwarzanie dźwięku, blokowanie telefonu lub kasowanie danych.

Jak znaleźć smartfon, który korzysta z systemu iOS? W tym przypadku wystarczy zalogować się na iCloud, a następnie wybrać usługę „znajdź mój iPhone”. Korzystając z tej opcji, możesz uruchomić na smartfonie sygnał dźwiękowy lub też zdalnie wymazać z urządzenia wszystkie dane.

Podobne możliwości oferuje aplikacja „Find My mobile” instalowana na telefonach marki Samsung. Pamiętaj jednak, że aby znaleźć zgubiony smartfon za pomocą opisanych wyżej rozwiązań, urządzenie musi być podłączone do Internetu. Jeśli telefon jest wyłączony, lub znajduje się poza zasięgiem, to wtedy sprawdzisz jedynie informacje o miejscu, w którym po raz ostatni logował się on do sieci.

Lokalizacja zagubionego telefonu po IMEI

Odszukanie zgubionego urządzenia możliwe jest także za pomocą indywidualnego numeru identyfikacyjnego telefonu (IMEI). Jest to 15-cyfrowy unikalny kod, przypisany do konkretnego smartfona. Informacje na jego temat znajdziesz w opakowaniu oraz na obudowie urządzenia. Jak namierzyć zgubiony telefon po IMEI? W tym celu musisz pobrać specjalną aplikację, która namierzy smartfon na podstawie danych dotyczących adresów logowania. Z wykorzystaniem tej metody wiążą się dwa ograniczenia. Po pierwsze, aby ustalić miejsce, w którym znajduje się telefon, smartfon musi być włączony. Po drugie dane na temat lokalizacji urządzenia często są mało precyzyjne.

Numer IMEI może się przydać także po to, aby zdalnie zablokować urządzenie. W tym celu należy się skontaktować z operatorem, a następnie zgłosić kradzież telefonu. Włączenie blokady jest możliwe niezależnie od tego, czy w smartfonie znajduje się karta SIM, czy też nie. Po zablokowaniu urządzenia złodziej nie będzie mógł wykonywać połączeń ani korzystać z internetu.

Jak zlokalizować telefon za pomocą programu antywirusowego?

Funkcję lokalizacji zgubionego urządzenia oferują także niektóre programy antywirusowe. Po zalogowaniu się na konto użytkownika możesz sprawdzić nie tylko, gdzie znajduje się telefon, lecz również zablokować urządzenie czy wykasować zapisane w jego pamięci dane.

Aplikacje, które pozwolą Ci zlokalizować zgubiony telefon

Jak jeszcze namierzyć telefon? W niektórych przypadkach pomocne mogą okazać się specjalne aplikacje. Wiele z nich umożliwia lokalizowanie smartfona, wykorzystując w tym celu dane pochodzące z GSM, GPS oraz WiFi. Taką funkcjonalnością odznacza się m.in. darmowa aplikacja „Gdzie jest dziecko”. Pamiętaj jednak, że aby z niej skorzystać, musi być ona zainstalowana na zgubionym urządzeniu. Na rynku dostępne są również inne, płatne rozwiązania, które pozwolą Ci namierzyć zgubiony telefon. Za ich pomocą poznasz lokalizację urządzenia na mapie, włączyć sygnał dźwiękowy, a także zablokujesz telefon. Musisz jednak wiedzieć, że takich aplikacji nie da się zainstalować zdalnie.

Zgubiony telefon? Teraz to nie problem!

Mamy nadzieję, że po lekturze naszego poradnika, wiesz już, jak namierzyć zgubiony telefon. Jeśli natomiast chcesz zgłębić swoją wiedzę na temat urządzeń mobilnych, zapoznaj się z innymi artykułami opublikowanymi na naszym blogu. Znajdziesz tam szereg przydatnych wskazówek, jak uratować zalany telefon oraz co zrobić, aby zabezpieczyć smartfon przed złośliwym oprogramowaniem.

A może potrzebne Ci praktyczne akcesoria do telefonów? Powerbanki, ładowarki i uchwyty samochodowe to tylko niektóre gadżety, które czekają na Ciebie w ofercie naszego sklepu.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 42267 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-29
Bez zastrzeżeń. Towar dotarł bardzo szybko, dobrze zapakowany.
2024-05-29
Polecam. Towar zgodny z opisem.
pixel