Darmowa dostawa od 80,00 zł
2016-08-09

Jak bezpiecznie korzystać z telefonu w samochodzie?

Jak bezpiecznie korzystać z telefonu w samochodzie?

Prowadzenie samochodu i korzystanie z telefonu jednocześnie, jest nie tylko karane ale również bardzo niebezpieczne. Badania na Uniwersytecie w Utah wykazały, że nasza uważność spada kilkukrotnie, kiedy rozmawiamy przez telefon prowadząc samochód - o korzystaniu z niego i patrzeniu na ekran nie wspominając. Warto też pamiętać, że nasze zachowanie powoduje zagrożenie na drodze, co z kolei może stawiać innych uczestników ruchu w niebezpiecznej sytuacji. Zanim więc wsiądziecie do samochodu, przygotujcie swój telefon do jazdy. Bezpieczeństwo i wygoda są najważniejsze.

Przygotuj telefon

Bezpieczeństwo na drodze sprowadza się do jednej rzeczy - nie rozpraszania kierowcy. Telefon powinien więc być ustawiony tak,  aby dostarczał Ci minimum informacji które potrzebujesz. Nie powinien natomiast Cię rozpraszać wszelkimi powiadomieniami. Poniżej proponujemy, jak ustawić telefon na czas podróży.

Korzystaj z uchwytów

Jest duża szansa, że Twój telefon zastępuje Ci klasyczną nawigację w podróży. Skorzystaj z uchwytu na telefon - ustaw go w takim miejscu, aby nie ograniczał Ci pola widzenia ale jednocześnie nie był po drugiej stronie samochodu abyś nie musiał za każdym razem machać głową aby spojrzeć na jego ekran. Zadbaj o podłączenie go do prądu - nie chcesz przecież w panice szukać ładowarki, gdy bateria odmówi współpracy.
Jeśli masz taką możliwość - podłącz telefon do zestawu słuchawkowego lub systemu nagłośnienia w Twoim samochodzie. Dzięki temu będziesz lepiej słyszał informacje z nawigacji, mógł kontrolować muzykę (jeśli puszczasz ją z telefonu) oraz odbierać połączenia, jeśli uznasz to za konieczne.

Wycisz telefon

Aby nie atakował Cię powiadomieniami, smsami, informacjami z facebooka, które mogą poczekać. Wszystko może poczekać - nastaw się, że podróż to moment w Twoim życiu kiedy nie odpowiadasz na wiadomości i powiadomienia. Jeśli musisz - zrób przerwę, zatrzymaj się - wpłynie to też dobrze na Twoje zmęczenie. Jeśli masz taką możliwość - ustaw również brak wibracji przy powiadomieniach. Jeśli nie będziesz wiedział, że ktoś do Ciebie pisze - nie będzie pokusy żeby zajrzeć do telefonu.

Zrób wszystko wcześniej

Jeśli chcesz rozmawiać przez telefon w czasie jazdy - rozpocznij połączenie zanim wyruszysz. Jeśli chcesz słuchać muzyki - włącz swoją ulubioną playlistę przed wyjazdem. Tak samo w przypadku GPSa, nawigacji i wszelkich innych aplikacji, które chcesz mieć włączone w trakcie jazdy. Jeśli przygotujesz wszystko przed wyjazdem, w trakcie nie będziesz musiał się stresować o to, że czegoś nie zrobiłeś.


Schowaj telefon

Jeśli nie korzystasz z nawigacji, nie puszczasz muzyki z telefonu ani nie podłączasz go do systemu słuchawkowego - schowaj go. Włóż w obudowę, schowaj do torby, a torbę włóż na tylne siedzenie albo do bagażnika. Niech myśl, że Twój telefon nie wymaga Twojej uwagi nie zaprząta Twojej głowy.
Jeśli jesteś w stanie zminimalizować częstotliwość korzystania z telefonu w czasie jazdy - lepiej dla Ciebie. Pamiętaj, że rozmawianie przez telefon jest zabronione i można zapłacić za to spory mandat. Jeśli więc musisz skorzystać z telefonu w trakcie podróży - zatrzymaj się, załatw wszystkie sprawy telefoniczne i kontynuuj wycieczkę. Dzięki temu wszyscy będą bezpieczniejsi na drodze, a Ty będziesz mógł bez wyrzutów sumienia kontynuować podróż.
Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 43725 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-13
Szybko i sprawnie :)
2024-07-13
Przebieg zamówienia super.
pixel