Darmowa dostawa od 80,00 zł

Iphone X! Co wiemy, a czego dowiemy się o nim. Recenzja XGSM

2017-10-11
Iphone X! Co wiemy, a czego dowiemy się o nim. Recenzja XGSM
Iphone X to najpotężniejszy telefon od Apple, jaki firma do tej pory wypuściła. Telefon został wypuszczony z okazji 10-lecia firmy. Sam telefon trafi do sklepów z dniem 3 listopada. Przyjrzyjmy się jednak temu co wiemy o nim już dzisiaj.


Zupełnie nowy wygląd

W Iphone X, Apple zdecydował się zrewolucjonizować wygląd nowego modelu. Przede wszystkim zniknęły dużych rozmiarów ramki. Praktycznie cały front urządzenia zajmuje ekran. Pozbyto się również przycisku Touch ID. Dzięki temu udało się uzyskać ekran o przekątnej 5,8 cala. Sam wyświetlacz jest przy tym wykonany w technologii OLED. Na tylnej części urządzenia pojawiło się natomiast szkło. Dzięki temu też udało się wprowadzić ładowanie bezprzewodowe, które było długo wyczekiwane w produktach Apple.


Skaner twarzy zamiast Touch ID

W Iphone X usunięty został przycisk Touch ID. Zamiast tego pojawił się skaner twarzy, który pozwoli na odblokowanie telefonu. Skanowanie ma przy tym wykorzystywać technologię 3D. Ma to uniemożliwić odblokowanie telefonu za pomocą własnego selfie co ma miejsce w konkurencyjnych telefonach, takich jak Samsung Galaxy S8. Czy jednak tak faktycznie będzie okaże się już po trafieniu telefonu do sprzedaży.


Lepszy aparat

Nowy Iphone to również lepszy aparat niż w poprzednikach. Nowe rozwiązanie ma umożliwiać nagrywanie filmów w 4K i 60 klatkach na sekundę. Jak jednak aparat będzie sprawdzał się w praktyce okaże się dopiero po premierze telefonu i przeprowadzeniu pierwszych testów.


Lepsze parametry

Na plus zmieniły się również parametry. Zamontowano w urządzeniu nowy, wydajniejszy procesor oraz większą ilość pamięci RAM. Pojawił się także lepszy procesor graficzny. Jak jednak te ulepszenia sprawdzą się w praktyce, będzie wiadomo dopiero po premierze urządzenia. Dopiero wtedy okaże się, czy nowe rozwiązania gwarantują płynne działanie sprzętu i będą robić naprawdę dobre wrażenie.


Podsumowanie

O Iphone X wiadomo zatem całkiem sporo. Nadal jednak pozostają pewne domysły, które zostaną rozwiane dopiero po premierze urządzenia i pierwszych jego testach. Dopiero wtedy będzie można wydać ostateczną opinię na temat tego czy warto korzystać z danego produktu.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 42267 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-29
Bez zastrzeżeń. Towar dotarł bardzo szybko, dobrze zapakowany.
2024-05-29
Jakość etui przewyższyała moje oczekiwania.SUPER. Ekspresowa wysyłka. Polecam z czystymbsumieniem
pixel