Darmowa dostawa od 80,00 zł

Google Cloud i G Suite - czy Google się zmienia?

2016-10-05
Google Cloud i G Suite - czy Google się zmienia?

Google Cloud i G Suite - Google się zmienia?

Google postanowiło odświeżyć linię swoich produktów online. Dobrze znane wszystkim usługi związane z G Drive, otrzymały nową nazwę oraz kilka drobnych poprawek - głównie w sferze technicznej.
Z chmury korzysta prawdopodobnie większość z nas - świadomie, lub nie. Spora część aplikacji które posiadamy na urządzeniach mobilnych lub komputerach, bazuje w głównej mierze na operacjach w chmurze i przechowywaniu tam danych. Ciężko więc od tego uciec - czy tego chcemy czy nie, prędzej czy później, świdomie będziemy musieli zdecydować się na jakąś usługę - czy to iCloud, czy też zupełnie nowe i odświeżone - Google Cloud.


Na ostatniej konferencji Horizon, Google postanowiło przedstawić kilka nowości. Są to bardziej działania organizujące i porządkujące to co Google już proponuje swoim klientom, niż wprowadzające konkretne rozwiązania i udogodnienia. I tak, od tego momentu mówimy o Google Cloud - czyli wszystkich dotychczasowych usługach Google, zdjednoczonych pod jedną, ogólną nazwą. Podczas konferencji zaprezentowane zostało również G Suite - zastępca (lub ewolucja - jak kto woli) poprzedniego Google Apps for Work, czyli korporacyjnego wydania usług Google. Zmian w linii produktów nie ma, jedynie odświeżona nazwa i uporządkowanie kategorii.

Czy należy traktować te zmiany jako część większego planu Google? Z pewnością tak. Jak wiemy nie od dzisiaj, nawet najmniejsze zmiany są zapowiedzią większych, przemyślanych i zaplanowanych ruchów. W przypadku Google jedno jest pewne - zaskoczy nas najbardziej, gdy będziemy się tego najmniej spodziewali.Zdjęcie: Jordan Novet/VentureBeat
Pokaż więcej wpisów z Październik 2016
Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 41960 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-19
Super. Bardzo szybka dostawa.
2024-05-19
Zamówienie zostało zrealizowane bardzo szybko i sprawnie, bardzo polecam zakupy w tej firmie
pixel