Darmowa dostawa od 80,00 zł

Czyszczenie wyświetlacza telefonu. Jak to robić dobrze?

2023-01-04
Czyszczenie wyświetlacza telefonu. Jak to robić dobrze?

Regularne czyszczenie telefonu jest ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim higienicznych. Staranne przecieranie ekranu i obudowy pozwala pozbyć się bakterii i innych drobnoustrojów. W jaki sposób prawidłowo czyścić smartfon? Podpowiadamy.

Jak często czyścić ekran telefonu?

W dzisiejszych czasach niemal nie rozstajemy się z telefonem. Smartfony towarzyszą nam właściwie wszędzie. Zapewne niejeden raz korzystałeś z telefonu w tramwaju, kolejce do lekarza, na poczcie, a może nawet w toalecie. Dotykasz ekranu brudnymi palcami i odkładasz sprzęt w różnych, mało sterylnych miejscach, np. na blacie, w kieszeni, torebce czy na ziemi. Nietrudno zatem wyobrazić sobie, że smartfon jest prawdziwym siedliskiem zarazków, które mogą być groźne dla zdrowia.

Z tej przyczyny systematyczne czyszczenie telefonu z kurzu, tłustych plam i innych zabrudzeń jest niezwykle ważne. Jeśli masz tendencję do korzystania ze smartfona niemal przez cały czas, czyść go przynajmniej raz dziennie. Codzienne usuwanie zabrudzeń z ekranu oraz obudowy pozwoli Ci zachować czystość urządzenia, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo korzystania z telefonu. Dzięki temu pozbędziesz się również brudu, który wpływa negatywnie na estetykę urządzenia.

Czym czyścić telefon? 3 sposoby

Czym czyścić wyświetlacz telefonu oraz jego obudowę? Zobacz 3 sprawdzone sposoby. Zwróć uwagę na to, aby regularnie dezynfekować nie tylko smartfona, ale również akcesoria do telefonów, takie jak etui, rysik, głośniki i inne gadżety.

Jednorazowe chusteczki z płynem do dezynfekcji

Szybkim sposobem na czyszczenie telefonu oraz pozbycie się zarazków i brudu z ekranu oraz obudowy jest użycie jednorazowych chusteczek dezynfekujących. Są one nasączone specjalnym preparatem antybakteryjnym. Doskonale radzą sobie z tłustymi plamami, zaschniętymi zabrudzeniami, a także z bakteriami i drobnoustrojami znajdującymi się na telefonie.

Zamiast chusteczek dezynfekujących możesz wykorzystać płyn do dezynfekcji. Spryskaj nim miękką, bawełnianą szmatkę i delikatnie przetrzyj urządzenie ze wszystkich stron. Następnie wytrzyj telefon do sucha. Pamiętaj, żeby nigdy nie doprowadzić do zawilgocenia i zamoczenia sprzętu.

Ściereczka z mikrofibry

Jeśli zależy Ci przede wszystkim na usuwaniu widocznych zabrudzeń, np. odcisków palców i innych zanieczyszczeń, zaopatrz się w specjalną ściereczkę z mikrofibry. Struktura materiału sprawia, że szmatka dobrze przylega do powierzchni, co ułatwia czyszczenie telefonu z kurzu, nawet ze szczelin i mikroporów. Jednocześnie ściereczka jest bardzo miękka, więc nie zarysuje ekranu. Pamiętaj o regularnym praniu mikrofibry.

Sterylizator UV do telefonu

Z myślą o osobach chcących zachować najwyższy poziom higieny urządzenia, powstał sterylizator UV do smartfonów. To niewielkie urządzenie umożliwiające kompleksowe czyszczenie telefonu z DNA bakterii, pleśni, grzybów, wirusów i innych drobnoustrojów za pomocą promieniowania UV-C. Niektóre modele wyposażono dodatkowo w funkcje aromaterapii – wystarczy, że w specjalne miejsce wlejesz kilka kropli ulubionego olejku eterycznego, a telefon zyska przyjemny zapach.

Wiesz już, jak wykonać czyszczenie telefonu z kurzu, tłustych plam i zarazków. Poznaj inne sposoby na utrzymanie higieny i estetyki urządzenia. Jak wyczyścić port lightning i micro-usb? Dowiesz się z innych naszych artykułów.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 42267 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-29
Polecam. Towar zgodny z opisem.
2024-05-29
Szybko I zgodnie z opisem.
pixel