Czy warto kupić szkło prywatyzujące do Samsung Galaxy S24 Ultra?
Po raz pierwszy szkło prywatyzujące zauważyłem u kolegi na szkolnym korytarzu w iPhone 3GS. Było to wieki temu, ale już wtedy prywatność ekranu telefonu dla niektórych fanów technologii była ważna. Wówczas była to droga ciekawostka, dziś jest dostępna dla wszystkich, a dla niektórzy nie wyobrażają sobie bez szkła prywatyzującego korzystania z telefonu.
Szkło z filtrem privacy do S24 Ultra jest cenione przez osoby, dla których ważna jest prywatność, by wścibscy sąsiedzi w autobusie nie zobaczyli nic w telefonie, bo dzięki założonemu szkłu z boku nie widać ekranu. Szkło przyciemnia wyświetlacz zauważalnie, ale jednak niecałkowicie, ale na tyle zaciemnia ekran, że ktoś z boku nie jest w stanie odczytać informacji na telefonie.
Szkło z funkcją antyszpiegowską do S24 Ultra ma jednak pewne minusy. Niestety nie działa odcisk palca, a rozpoznawanie twarzy jest możliwe jeśli szkło ma wycięcie na przedni aparat. Takim szkłem jest prywatyzujące szkło do S24 Ultra marki ERBORD. Szkło ma mały otwór na przedni aparat, co powoduje, że zdjęcia (selfi) nie będą wychodzić przyciemnione.
Jeśli szukasz osłony, która prywatyzuje to musisz pogodzić się z problemem z czytaniem linii papilarnych. Dlatego przy szkle antyszpiegowskim zalecamy wyłączenie opcji odblokowania ekranu za pomocą odcisku palca lub skorzystanie z alternatywnych metod, takich jak hasło lub wzór.
Kąt widzialności w szkłach prywatyzujących jest różny, a najmocniej „prywatyzacja” działa na maksymalnie ściemnionym ekranie.
Ogólnie po naklejeniu szkła antyszpiegowskiego na S24 Ultra od pewnego kąta nie widać nic na ekranie, co czasem jest denerwujące kiedy chce się szybko zerknąć tylko na godzinę i nie widać nic na ekranie (ale właśnie takie jest zadanie szkła antispy :). Gdy ktoś patrzy z boku to ma wrażenie jakby osoba korzystająca z telefonu patrzyła się w wyłączony ekran. I o to chodzi.
Podsumowanie informacji o szkle prywatyzującym do S24 Ultra:
Plusy
+ prywatność
+ bezpieczeństwo danych
+ przyciemnienie ekranu (dla tych co nie lubią jasnych ekranów)
+ czułość ekranu bez zarzutu
Minusy
- problem z czytaniem linii papilarnych
- przyciemnienie ekranu (dla tych co lubią jaśniejszy ekran)
- konieczność odblokowywania za pomocą alternatywnych metod
Szkło prywatyzujące ciężko porównać to zwykłego, przezroczystego szkła na ekran, bo to produkty o kompletnie innych właściwościach, dlatego wybór czy kupić szkła antyszpiegowskie czy zwykłe należy do każdego z Was z osobna. Niezależnie, na które szkło do Galaxy S24 Ultra się zdecydujecie, wszystkie znajdziecie na xgsm.pl