Darmowa dostawa od 80,00 zł
2016-10-11

Jak naładować Twój telefon i tablet szybciej?

Ponieważ coraz częściej ładujemy telefony i tablety nie tylko przez ładowarkę podłączoną do gniazdka ale również przez powerbanki, komputery czy porty USB, warto zwrócić uwagę na zagadnienie prędkośći ładowania. Istnieje spora szansa, że Twóje źródło prądu nie ładuje Twojego urządzenia mobilnego tak szybko, jakby mogło.Wiedza to klucz

Najpierw najlepiej jest zrozumieć jak działa technologia, która stoi za ładowaniem baterii aby następnie przyswoić kwestię optymalizacji prędkości ładowania.
Prawdopodobnie zauważyłeś, że Twój telefon ładuje się znacznie wolniej, gdy jest podpięty do komputera stacjonarnego lub laptopa przez USB niż w przypadku ładowarki sieciowej włożonej do gniazdka. Porty USB zostały stworzone w taki sposób, że są w stanie zasilać urządzenia z mocą odpowiednio: USB 1.0 i USB 2.0: 2.5W, oraz 4.5W dla USB 3.0. Ładowarka do telefonu będzie miała moc 5W, a do tabletu - 10W (orientacyjnie).
Jednostkę mocy elektrycznej uzyskujemy poprzez pomnożenie wartości natężenia (liczba amperów)  i napięcia (liczba voltów). Jeśli więc ładowarka jest opisana jako 5V, 1A, to mamy do czynienia z ładowarką o mocy 5W.

Ładowanie inną ładowarką

Czy mogę ładować tablet ładowarką do telefonu? Czy mogę ładować telefon ładowarką do tabletów? Zasadniczo możesz korzystać z dowolnej ładowarki USB, z jednym tylko zastrzeżeniem - jeśli jej moc będzie za mała, urządzenie nie będzie się zupełnie ładowało. Często zdarza się to w przypadku prób podłączenia tabletu do komputera w celu naładowania go.
Pamiętaj, że urządzenie będzie pobierało jedynie tyle prądu, ile jest w stanie przyjąć. Jeśli więc Twój telefon akceptuje maxymalnie 5W i próbujesz naładować go ładowarką do tabletu o mocy 10W to i tak niczego to nie zmieni i równie dobrze mógłbyś korzystać z ładowarki o mocy 5W. Jednakże większość telefonów jest w stanie przyjąć większa moc niż wynika to z fabrycznej ładowarki - sprawdź, a może okazać się, że możesz ładować swój telefon znacznie szybciej niż dotychczas.

Co jeszcze mogę zrobić?

Kolejna sugestia brzmi bardzo sensownie. Aby naładować telefon szybciej, wyłącz go podczas ładowania lub wprowadź w tryb samolotowy. Telefon nie będzie niepotrzebnie zużywał nadmiernej ilości energii na dodatkowe zadania, dzięki czemu uzupełni brakującą baterię zdecydowanie szybciej.
Kolejna porada nie do końca do nas przemawia. Znaleźliśmy w internecie opinię, że telefon bez obudowy (dodatkowej oraz tej fabrycznej, jeśli jest odczepialna) ładuje się szybciej. Ma to prawdopodobnie związek z nadmiernym nagrzewaniem się urządzenia, które może operować z maksymalną wydajnością, gdy się nie przegrzewa. Czy to działa - sprawdźcie sami, my nie jesteśmy przekonani.


Jak ładować szybciej iPhone lub iPad przy użyciu komputera Mac?

Ta sugestia zarezerwowana jest dla osób posiadających zarówno telefon lub tablet firmy Apple oraz komputer. Mac lub Macbook z USB 2.0 oferuje 2.5W mocy, natomiast z USB 3.0 - 4.5W. Apple twierdzi, że jeden z portów USB 3.0 ma możliwość wyciągnięcia aż 5.5W. Oznacza to, że ładowanie będzie w praktyce tak szybkie, jak w przypadku ładowarki sieciowej do telefonu (ta od iPada ma dwa razy tyle mocy - 10W).
Należy jednak pamiętać, że jest to możliwe jedynie, gdy iUrządzenie zostało podłączone do komputera jako pierwsze. Jeśli masz więc podłączoną klawiaturę albo myszkę, musisz je wypiąć, wpiąć ładowarkę w port USB 3.0 a dopiero później pozostałe peryferia. Jeśli korzystasz z Windows Boot Camp - nie masz na co liczyć, ta możliwość nie będzie dostępna.

Podsumowanie

Warto wiedzieć, jak najlepiej ładować swoje urządzenia i być świadomym, które ładowarki oferują jaką moc. Dzięki temu, będziecie mogli optymalizować prędkość ładowania i skracać czas oczekiwania na w pełni funkcjnalne mobilne urządzenie.Zdjęcia pochodzą z: Dreamstime, www.whistleout.come
Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 43122 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-24
Wysyłka expresowo została wysłana . Polecam w 100%
2024-06-24
Nawet nie wie wiem już co to było ale pewnie fajne bo nie miałam żadnych zastrzeżeń.
pixel