Darmowa dostawa od 80,00 zł

Instagram Stories - nowość na starej platformie

2016-08-19
Instagram Stories - nowość na starej platformie
Od wtorku 16 sierpnia możemy obserwować spore zmiany na znanej nam platformie. Wszyscy ci, którzy używają Instagama codziennie, z pewnością zauważyli nowy pasek z ikonkami na samej górze aplikacji. O co chodzi? Jakie nowe możliwości daje nam Instagram?


Nowa historia

Instagram Stories - bo tak nazywa się ta funkcjonalność, to zupełna nowość na platformie Instagrama. Pozwala ona na dodawanie krótkich filmików oraz zdjęć i udostępniania ich naszym obserwatororm, bez dodawania ich do profilu na Instagramie. Są one dostepne tylko przez 24 godziny. Po tym czasie - znikają. Zdjęcia można przed publikacją edytować przez dodanie napisów, własnoręcznie stworzonych rysunków czy gotowych filtrów.

Snapchat zagrożony?

Ciężko nie dopatrywać się podobieństwa do znanej wszystkim aplikacji - snapchat. Podbiła serca rzeszy nastolatków, a także działów marketingowych dużych firm. To głównie dzięki mocno zamkniętemu środowisku - treści tworzone na ?snapie? muszą być nieustannie promowane, ponieważ nie ma możliwości wyszukiwania ich lub odkrywania wewnątrz samej aplikacji. Twórcy muszą więc walczyć o promocję platformy oraz swoich profili, co przyczyniło się do dużej popularności aplikacji. Ponadto, snapchat oferuje uwielbiane przez wszystkich funkcje rozpoznawania twarzy - wystarczy ?pokazać? twarz aplikacji, a zamieni nas ona na ekranie telefonu przykładowo w księżniczkę, psa, lub pszczołę.

Migracja użytkowników

Czas pokaże, czy Instagram Stories spowodują migrację użytkowników ze Snapchata. Obserwujemy natomiast wzmożoną aktywność profili instagramowych, które nie miały do tej pory styczności ze snapcahtem - nowe funkcje zdecydowanie przypadły im do gustu, sądząc po ilości ?historii?, które tworzą. Są to w takim razie potencjalni użytkownicy Snapchata - jeśli przekonają się do tej formy komunikacji, być może po pierwszych próbach z Instagram Stories, spróbują również swoich sił na Snapchacie.

Trend wśród platform

Czy Instagram Stories przetrwają walkę z gigntem jakim stał się już Spanchat? Czy trend na tworzenie treści, które żyją tylko 24 godziny zagości na stałe w sercach millenialsów? Naszym zdaniem tak. Instagram jest platformą, na której możemy pokazać swoje życie z najlepszej strony. Zdjęcia, które publikujemy są dziesięć razy sprawdzane, filtrowane i edytowane, byle tylko maksymalnie idealizowały nasza obecność w sieci. Treści tworzone na Instagrama lub Snapchata, są natomiast szybkimi ujęciami, wyrwanymi z kontekstu, ukazującymi nas bez pięknych filtrów i otoczki perfekcjonizmu. I to właśnie one skradły serca ludzi w młodym wieku. Przewidujemy więc, że Instagram nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w kwestii zmian platformy i najlepsze jest jeszcze przed nami.
Zachęcamy do obserwowania nas na Instagramie! Publikujemy inspiracje i najciekawsze etui jakie udaje nam się znaleźć w sieci - z pewnością Was zainteresujemy :)


zdjęcia: instagram.com


Instagram
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2016
Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 41960 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-19
Super
2024-05-19
Szybka dostawa. Zgodnie z opisem.
pixel